V letošním roce audit proběhne v šestnácti obcích a městech

Od ledna letošního roku Jihomoravský kraj podepisuje s obcemi Dohody o účasti na auditu familyfriendlycommunity. Do projektu vstupuje šestnáct obcí, měst a městských částí Brna, které do listopadu zrealizují celý proces auditu. Mezi důležité kroky, které budou realizovány, se řadí: publicita auditu v obci, sestavení pracovní skupiny, uspořádání veřejného hodnoticího a plánovacího workshopu, sběr podnětů od občanů, výběr a schválení opatření voleným orgánem obce, které se realizují další tři roky. Po úspěšném absolvování celého procesu obec obdrží základní certifikát. Jihomoravský kraj na úvod poskytuje obcím šanon s dokumentací, propagační předměty pro projektovou skupinu a publicitu na webu auditu. 

 

Jak projekt v jednotlivých obcích postupuje v průběhu roku kupředu můžete sledovat na stránkách městské části Brno-Bosonohy, Brno-sever, města Hodonín, Ivančice, Mikulov, Moravský Krumlov, Pohořelice a Zbýšov, obcí Kanice, Kostelec, Křižanovice, Moravský Písek, Novosedly, Popovice, Šošůvka a Vysočany.

 

V případě zájmu o zapojení do auditu v Jihomoravském kraji je možné vyplnit kontaktní formulář: https://www.affc-jmk.cz/cs/kontaktni-formular. Seminář pro další zájemce se uskuteční po letošních letních prázdninách.