Cookie Consent by Free Privacy Policy website

Aktuality

Slavnostní předávání certifikátů ve VIDĚ

 27.10.2021    13:00

 

Sedm dalších měst, městských částí či obcí se může od 26. října 2021 pyšnit základním certifikátem auditu familyfriendlycommunity. Noví držitelé za sebou mají první část auditu a za pomoci obyvatel vybrali a schválili prorodinná opatření na následující tři roky. Po ukončení zavádění opatření bylo také oceněno dalších patnáct obcí, které prokázaly naplnění stanovených cílů. 

Slavnostního předávání certifikátů v brněnském VIDA centru se zúčastnila radní Jihomoravského kraje Jana Leitnerová a zástupkyně společnosti Familie&Beruf Management GmbH: jednatelka Elisabeth Wenzl a koordinátorka auditu v Rakousku Cornelia Sijaric. Audit byl vytvořen s cílem podpořit v obcích pro-rodinné klima, poukázat na nedostatky ve službách a zvýšit atraktivitu obce jako místa vhodného pro rodiny, děti, seniory a zaměstnavatele. Pilotní ročník auditu v Jihomoravském kraji se uskutečnil již v roce 2015 v rámci realizace “Koncepce rodinné politiky Jihomoravského kraje na období 2015-2019“ a je také zahrnut v nové “Koncepci rodinné politiky pro všechny generace 2020/2030“. Projektem do dnešního dne prošlo již dvacet osm obcí, měst a městských části Brna, přičemž celý proces probíhá na základě osvědčeného know-how převzatého z Rakouska.

„Zapojení do auditu dokazuje, že obcím v Jihomoravském kraji záleží na tom, aby se rodiny u nich cítily dobře , aby se jim dobře žilo, zajímají se o potřeby těch, kteří žijí sami, nebo těch, kteří se starají nebo v budoucnosti budou starat o někoho blízkého. Našim dlouhodobým cílem je však ještě větší prohloubení zájmu obcí a občanů o život místních rodin a aktivizovat je k tomu, aby společným úsilím a vzájemnou komunikací vytvářeli komunitní prostředí, ve kterém se žije dobře všem obyvatelům napříč generacemi,“ uvedla radní pro rodinnou a sociální politiku Jana Leitnerová.

Základní certifikát obdržely: městská část Brno-Černovice, městská část Brno-Žabovřesky, obec Morkůvky, městys Pozořice, městys Šatov, město Újezd u Brna a město Vyškov.

Tříleté období, v němž zaváděly původně stanovená opatření, má letos za sebou patnáct obcí, měst či městských částí. Certifikát auditu (po třech letech) získaly: město Boskovice, městská část Brno-Bohunice, městská část Brno-Medlánky, městská část Brno-sever, obec Březina, město Hodonín, město Ivančice, obec Kostelec, obec Krásensko, obec Moravany, město Moravský Krumlov, město Slavkov u Brna, obec Telnice, obec Vilémovice a obec Vysočany.

 

Zpět do kategorie